Budynek zlokalizowany jest w pobliżu styku dwóch głównych ciągów komunikacyjnych nowopowstającej dzielnicy mieszkalnej. Od strony północnej i wschodniej tworzy pierzeję z lokalami usługowymi w parterze.

 

  Wejście do budynku umiejscowione jest w podcieniu nawiązującym swym kierunkiem do głównego ciągu pieszego. Wokół budynku poprowadzono drogę dojazdową do usług, przy której zlokalizowano 15 miejsc postojowych zacienionych szpalerowym nasadzeniem drzew.

 

  Kubatura budynku podzielona jest na dwie części. W parterowym postumencie zlokalizowane są lokale usługowe wraz z zapleczami, hol wejściowy, wózkarnia, komórki lokatorskie oraz parking na 15 miejsc postojowych.

 

  Kubatura kolejnych pięter cofnięta jest od strony południowej, tworząc ogólnodostępny taras dla mieszkańców o powierzchni 170m2. Pozwoli to na integrację sąsiedzką i wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Taras zaprojektowany został tak, by można na nim było posadzić nieduże drzewa oraz zieleń średnią i niską. Zaprojektowane siedziska wsparte zostały pergolami, po których piąć się mogą zimozielone bluszcze.

 

  Na każdym z pięter znajduje się po 7 mieszkań (łącznie w budynku 21 mieszkań) zlokalizowanych w bliskiej odległości od klatki schodowej oraz windy.

 

  W budynku zaprojektowano sześć mieszkań dwupokojowych (o metrażu po 50m2) dziewięć trzypokojowych (o metrażu 55m2, 70m2, 84m2), oraz sześć największych, czteropokojowych mieszkań (o metrażu 90 i 97m2). Każde z mieszkań posiadać będzie przynajmniej jeden taras, balkon lub loggię.

 

  Elewacja budynku wykończona zostanie deską elewacyjną, biało-szarymi panelami kwarcowymi oraz grafitowymi kasetonami elewacyjnymi. Wykorzystane materiały wysokiej jakości zapewnią budynkowi nie tylko estetyczny i nowoczesny wygląd przez wiele lat, ale pozwolą także zachować trwałość i estetykę na długi okres czasu. Podcienie przy strefach wejściowych do lokali usługowych oraz wejścia na główny hol chronić będą przed zmienną pogodą i wprowadzać do funkcjonalnych wnętrz. Optymalne rozmieszczone przeszklenia pięknie doświetlają wnętrze budynku. Ustawne pomieszczenia pozwolą uzyskać szerokie możliwości w aranżacji wnętrz. Dzięki zaprojektowanym nowoczesnym technologiom w budynku, każde z mieszkań będzie można podłączyć do przygotowanej infrastruktury smart home.