Wyjątkowa rezydencja mieszkalna zlokalizowana w niedalekim sąsiedztwie morza. Otulona z trzech stron lasem zaaranżowanym na ogród angielski, czyli nawiązującym do naturalnych ogrodów krajobrazowych cechujących się swobodą, romantyzmem oraz naturalnością. Budynek został zatopiony w zieleni. Przed elewacją frontową zaprojektowany został okazały klomb, a w bezpośrednim otoczeniu budynku przewidziane zostały rabaty.
Architektura budynku nawiązuje do stylu dworskiego charakterystycznego dla pobrzeża północnego, pełna jest drobnych, bezpretensjonalnych detali. Kolumny, pilastry i gzymsy są bardziej uproszczone, by nadały odpowiedni wygląd elewacji- jednocześnie nie były przesadnie ozdobne. Nie chcieliśmy by elewacja nabrała strojny charakter.
Bryła budynku rozplanowana na rzucie prostokąta, z symetrycznymi ryzalitami od strony frontowej oraz ogrodowej, akcentującymi wejścia do budynku. Projekt domu jest nie tylko elegancki, ale jednocześnie funkcjonalny i ponadczasowy, tak by nie był tylko do pomieszkiwania w krótkich przerwach od pracy, a stał się dla właścicieli, ciepłym, przytulnym domem, o którym marzyli. Dzięki zachowaniu symetryczności budynek wygląda bardzo elegancko, a strefa wejściowa nabiera bardzo oficjalny charakter. W bocznej elewacji ogrodowej zlokalizowano wykusz. Ogromne okna z szprosami dodają klimat klasycznej rezydencji.
Wnętrza budynku zaprojektowano w nowoczesnym stylu kontrastującym z tradycyjną architekturą elewacji. Przytulne wnętrza wyglądają, jakby budynek zamieszkiwany był od pokoleń. Jak to bywało w wielopokoleniowych rodzinach, ceni się tu tradycyjne wartości i ponadczasowe piękno, a nie współczesne mody.
Na ścianach zastosowano boazerie angielskie, natomiast na podłogach parkiet drewniany z orzecha amerykańskiego. Salon przykuwa spojrzenia dzięki starannie dobranym akcentom – to one sprawiają, że pomimo wytwornego hallu i dość ciężkiej klatki schodowej, zachowuje on swoją rangę i własny charakter: jest przytulny, zapraszający do chwili relaksu. Ciepły charakter wnętrza udało się uzyskać dzięki drewnianej podłodze, która idealnie harmonizuje z nutami beżu i szarości w postaci dużego narożnika, dywanu oraz oszczędnego w swej formie stolika. Rodzinny klimat przestrzeni nadaje także kominek, będący swoistego rodzaju przegrodą między salonem a jadalnią.
Oryginalna bryła kominka wykonana z trawertynu daje możliwość otwartego paleniska na środku domu, a iskrzące się płomienie można podziwiać zarówno z salonu (dzięki starannie zaplanowanej przestrzeni w narożniku), jak i z jadalni, a nawet z antresoli.
Elegancki stół do jadalni będący jednocześnie profesjonalnym stołem do bilardu, specjalnie wygospodarowana przestrzeń na barek, kije bilardowe, serwis kawowy, odkurzacz centralny, a nawet elementy do obsługi kominka – to wszystko ukryte w wielofunkcyjnej zabudowie kształtem przypominającej elegancki mebel z lustrami.
Idealne wkomponowanie antresoli, jako części przestrzeni salonu i hallu, z fortepianem w roli głównej oraz biblioteką i galerią z obrazami to staranne dbanie o detale. W przestronnej kuchni połączonej z jadalnią jest bardzo przytulnie, a zarazem elegancko.
Niemal dworkowy klimat buduje stylowa zabudowa kuchenna z witrynkami oraz profilowanymi gzymsami, mosiężne żyrandole i tkaniny. Roślinne, kolorowe wzory dodają wnętrzu lekkości. Dzięki takim detalom klasycznie urządzone wnętrze staje się mniej muzealne, więcej w nim współczesnego ducha.
Zabudowa gabinetu z autorskim detalem nawiązująca do stylu klasycznego czy meble z elementami srebra w sypialni, czynią całą rezydencję jedyną w swoim rodzaju.
W zamyśle miał powstać dom, w którym najmłodsi będą kolekcjonować cudowne wspomnienia z dzieciństwa, a rodzice znajdą przestrzeń zarówno do pracy, jak i błogiego relaksu.