Apartamentowiec nad stawem to budynek wielorodzinny z usługami na parterze.

 

W projekcie położyliśmy ogromny nacisk na komfortowe, ergonomiczne mieszkania z przestrzeniami wspólnymi. Na dachu znajduje się ogólnodostępny taras dla mieszkańców o powierzchni 40m2. W mieszkaniach na III piętrze zaprojektowane zostały antresole, z których wyjść można na prywatny, zielony taras (po 20m2- taras niewliczony w powierzchnię mieszkania). Tarasy zostały przystosowane również do większej zieleni- jak krzewy czy nieduże drzewa.

 

W budynku zlokalizowanych zostało łącznie 44 mieszkań (8 mieszkań na parterze, 12 mieszkań na piętrze I i II po 30, 60, 68m2, 11 mieszkań na ostatnim piętrze z antresolą po 90 i 100m2+ prywatny taras po 20m2).

 

W budynku znajdują się dwie windy. Wejścia na klatkę schodową zaakcentowane ścianą z ogrodem wertykalnym. Wszystkie dachy pokryte zostały powierzchnią biologicznie czynną w postaci dachów ekstensywnych. Istniejące drzewa na działce, choć nie ma ich wiele, zostaną przesadzone i wkomponowane w przestrzenie wspólne. Pod budynkiem zlokalizowanych zostało 55 miejsc postojowych i komórki lokatorskie.

 

W projekcie przewidziane zostało miejsce na 5 usług (powierzchnie: 85m2, 77m2, 41m2) dostępnych z parteru z osobnymi wejściami.