Norwegia to kraj o bogatej tradycji budowlanej, która łączy szacunek dla natury z praktycznymi rozwiązaniami. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów norweskiej architektury są domy z zielonymi dachami, pokryte trawą i innymi roślinami. Te eko-domy nie tylko pięknie się prezentują w krajobrazie, ale także zapewniają dobrą izolację termiczną i akustyczną, a także są odporne na warunki atmosferyczne.

 

Przykładem takiego domu jest ten położony w malowniczej okolicy nad fiordem. Dom ma powierzchnię 130 m2 i składa się z dwóch kondygnacji. Na parterze znajduje się salon 32 m2 z antresolą, który jest jasny i przestronny dzięki dużym oknom z widokiem na wodę. Salon jest urządzony w nowoczesnym stylu, z wygodnymi sofami, stolikiem kawowym i telewizorem.

 

Kuchnia otwarta na salon jest wyposażona we wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria. Kuchnia ma również dużo szafek i blatów roboczych oraz łatwy dostęp do jadalni z dużym stołem i wygodnymi krzesłami. Dom jest zaprojektowany tak by zapewnić komfort i wygodę nie tylko na krótkie pobyty.

 

Na parterze znajdują się także trzy sypialnie po 10 m2 każda, które są przeznaczone dla gości lub dzieci. Każda sypialnia ma podwójne łóżko, szafę i komodę. Wszystkie sypialnie są urządzone w jasnych kolorach i mają okna z widokiem na ogród. Na parterze znajduje się również łazienka z prysznicem, umywalką i toaletą.

 

Na poddaszu znajdują się dwie sypialnie po 12 m2 każda, które są głównymi sypialniami domu. Każda z nich ma podwójne łóżko, szafę, komodę i stolik nocny. Z jednej sypialni można wyjść również na taras na dachu. Sypialnie są urządzone w ciepłych kolorach i mają okna z widokiem na ogród i okolicę. Na poddaszu znajduje się również wspólna strefa wypoczynku z oknem dachowym pozwalającym podziwiać niebo i góry.

 

Dom został zaprojektowany z naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Dach został pokryty warstwą darni i nasion roślin łąkowych. Dom wpisuje się w lokalną architekturę, nawiązując do tradycyjnych norweskich domów rybackich, ale dodając nowoczesne akcenty.

 

Dom jest idealnym miejscem dla osób szukających spokoju i kontaktu z naturą. Z domu można podziwiać piękne widoki na fiord i góry oraz spacerować po okolicy.