Budynek składa się z 5 ergonomicznych jednostek mieszkalnych po 60m2. Istnieje możliwość łączenia lokali celem powiększenia finalnej powierzchni.
 
Działki usytuowane są na obrzeżach miasta. Lokalizacja pozwala przebywać w spokojnej okolicy bez konieczności rezygnowania z usług i infrastruktury miasta przy zauważalnie niższych cenach za m2.
 
Każdy z lokali mieszkalnych składa się z: 
salonu z aneksem kuchennym (z możliwością wydzielenia jako pomieszczenia z osobnym wejściem z ogólnodstępnego holu), WC oraz przedsionku na parterze oraz dwóch sypialnii i  łazienki na piętrze. Komunikacja została okrojona do minimum, tak by maksymalnie wykorzystać powierzchnię pomieszczeń.
 
Budynki zaprojektowane w technologii pozwalającej optymalnie zarządzać energią. Zaproponowane w projekcie materiały są trwałe i znacząco wpłyną na eksploatację budynku. 
Koszt budowy jest ok 15% wyższy niż w przypadku budowy budynku standardowego. 
Jest to jednak inwestycja, która dość szybko zaczyna się zwracać i znacząco wpływa na komfort mieszkania dzięki właściwemu wyważeniu proporcji pomiędzy kosztami poniesionymi na zwiększenie energooszczędności domu a wysokością możliwych zysków.