Zespół budynków mieszkalnych mieszczący 96 przestronnych mieszkań usytuowany został na kształtujących się przedmieściach przy drodze będącej główną osią przestrzeni publicznej osiedla. Dlatego bryły budynków usytuowane zostały naprzemiennie na postumencie tworzącym frontową pierzeję usługową, dzięki czemu wpisują się w ideę miastotwórczą w tamtym rejonie. Postument, poza dwunastoma lokalami usługowymi zlokalizowanymi od frontu, mieści wbudowany garaż na 50 samochodów dostępny od zaplecza. Usługi w budynku służyć mają jako sąsiedzkie centrum i w pełni obsługiwać oraz zaspokajać potrzeby lokalnej społeczności. Ich lokalizacja przy uczęszczanej przestrzeni publicznej umożliwi łatwą dostępność klientów. 

 

Budynki liczą 3 pełne kondygnacje mieszkalne oraz dodatkową cofniętą kondygnację zawierającą antresolę z wyjściem na taras na dachu. Mieszkania zaprojektowane zostały z myślą o zróżnicowanych użytkownikach. Dobrane proporcje pozwalają wybrać pomiędzy studiem o powierzchni od 35m2, aż do apartamentów o powierzchni do 130m2. Mieszkania na pierwszym piętrze mają wyjścia na zielone tarasy nad częścią postumentu.  W pozostałych lokalach zaprojektowane zostały balkony osłonięte drewnianymi elementami wertykalnymi. Akcenty te nadają indywidualny charakter architekturze. 

 

Elewacje wykończone będą materiałami premium: drewnem, tynkiem szlachetnym oraz blachą tytanowo - cynkową. W doborze materiałów kierowaliśmy się ich estetyka i trwałością. Zaprojektowana zieleń wokół budynku i przestrzeni wspólnej, minipark z miejscem do odpoczynku oraz plac zabaw zapewniać ma mieszkańcom komfortowe warunki mieszkania, wprowadzić przyjemny klimat, zacieniać, wyciszać i tworzyć wspólną przestrzeń sąsiedzką. 

 

Planowany obiekt zaprojektowano jako budynek wpisujący się formą i funkcją w otaczający krajobraz i charakter urbanistyczny otoczenia. Dbałość o każdy detale projektu, fasada budynku w ciekawej harmonijnej kompozycji kolorystycznej nadają temu miejscu niepowtarzalny charakter.